ලොවම හඩවා මෙසී පලමු වටයෙන්ම ඉවතට යයිද?

ක්‍රො-ඒසියානු කණ්ඩායම සමග අද පැවති පළමු වටයේ තරගය 3-0ක් ලෙස පරාජයට පත්වීම නිසා ආජන්ටිනාව දෙවන වටයට සුදුසුකම් ලැබීමට ඇත්තේ අඩු සම්භාවිතාවකි. පළමු තරගයේ 2-0ක් ලෙස නයිජීරියානු කණ්ඩායම පරාජයට පත් කිරීම නිසා කො-ඒසියානු කණ්ඩායම දෙවන වටයට මේ වනවිටත් සුදුසුකම් ලබා අවසන්ය.

goal_1ආජන්ටිනාව දෙවන වටයට සුදුසුකම් ලැබීමට නම්, අයිස්ලන්තය නයිජීරියාව හමුවේ පරාජය වී හෝ ජය පැරදුමකින් තොරව අවසන්ව ක්‍රො-ඒසියා කණ්ඩායම හමුවේ පරාජය විය යුතු අතර. අයිස්ලන්තයේ ජය පැරදුම මත ලබා ගත යුතු ගෝල පරතරය තීරණය වනවා ඇත. කෙසේ හෝ අයිස්ලන්තය මීලග තරග දෙකම ජයගතහොත්, ආජන්ටිනාවට කිසිදු අවස්ථාවක් උදා නොවනු ඇත.

messi_2අද තරගයේ පරාජයට මූලික හේතුව වූයේ ආජන්ටිනාවේ දැල් පන්දු රකින්නාගේ දුර්වල ක්‍රීඩා විලාෂයයි. පාදයේ හරි හැටි නොවැදුනු පන්දුවක් ක්‍රො-ඒසියානු ක්‍රීඩකයා අතට යාම නිසා පළමු ගෝලය පහසුවෙන්ම ලැබුණු අතර, දෙවන ගෝලයද නිදහස් පහරක් හරි හැටි නිගමනය නොකිරීම නිසා ප්‍රතිවාදී පිලට හිමි විය. තෙවන ගෝලයද ඔහුට හරි හැටි පන්දුව රැක ගැනීමට නොහැකි වූ නිසා අවසාන මිනිත්තු කිහිපයේදී ප්‍රතිවාදීන්ට හිමි විය.

මෙසීගෙන් තරගය පුරාවට වැඩි දායකත්වයක් නොලැබුනු අතර ඩි මරියා විවේක ගන්වා තිබුණි. එමෙන්ම හිගුඒන් පිටියට පිවිසියේ පළමු ගෝලය ප්‍රතිවාදීන්ට ලැබීමෙන් පසුවය. ආජන්ටිනා කණ්ඩායමේ කළමනාකාරීත්වය දැඩි ලෙස විවේචනයට ලක්ව තිබූ අතර හිටපු සුපිරි ක්‍රීඩක මැරඩෝනා විසින් පුහුණුකරු ව විවේචනයට ලක් කොට තිබුණි.Categories: Football, Sports News

Tags: ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: